Materiály

Raffia

Pod názvem Raffia u nás najdete papírové stuhy. Ačkoliv je řeč o stuhách ze 100% papíru, nepředstavujte si, že nic neudrží, opak je pravdou. Jejich vlastnosti jsou srovnatelné s textilními stuhami, jsou opravdu pevné a je to také biologicky odbouratelný materiál.

Raffia se vyrábí z dřevěného vlákna afrických palem. Listy těchto palem mohou dosáhnout až 25x4m. Sklízejí se většinou mladé výhonky listů, které se dále ručně zpracovávají a také barví přírodními barvivy.

Řemeslníci často preferují rafii před jinými materiály, je šetrná k pokožce, nealergická a je měkká, ale odolná. Často se používá na oblečení a doplňcích, které jsou určeny k nošení při outdoorových

aktivitách, protože rafie se při kontaktu s vlhkostí nesráží, přesto je dostatečně pružná, aby se dala snadno vetkat do látky, najdete ji třeba i v obuvy a nebo v doplňcích do domácnosti.

U nás se nejčastěji používá do květinových dekorací nebo při balení dárků. Také je to úžasný materiál na háčkování tašek a dalších stylových módních kousků.

Brzy zde najdete návod na háčkovanou tašku právě z tohoto materiálu.

Raffia – papírový provázek

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.