Pletení

SVETŘÍK SAHELL

Pletený svetřík SAHELL

Uplést svetřík s kruhovým sedlem mě napadlo , když jsem dostala do ruky krásný materiál ve složení bavlna- kašmír. V setu Sahell najdete 300g příze (1500m) , 3 klubíčka tón v tónu. Já jsem dostala na vyzkoušení fialkovou variantu a musím říct, že je opravdu krásná.

Když jsem přemýšlela o střihu a také co z této příze upletu, napadlo mě vyzkoušet navrhnout něco s kruhovým sedlem. Pletla jsem už pár svetříků tímto způsobem, ale nikdy jsem nezkoušela něco podobného bez návodu.

Přišel čas kreslení a počítání. Padlo pár nápadů, pletení vzorků a hlavně párání. Někdy mi to přijde jako super sport. Uplést, vypárat, uplést…. Je nutné si vždy uplést zkušební vzorek pokud neznáte přízi.

Zkušební vzorek

Uf, konečně jsem upletla vzorek, který vypadá dobře a přijde znovu počítání a zkoušení. Po nějakém tom párání mám konečně nahozeno a upleteno několik zkrácených řad, které hezky vytvarují zadní díl. Často upravuji vzor přímo při pletení a to je i důvod, proč nemám ráda návody. Pokud pletete něco bez návodu je to vždy hodně měření a zkoušení.

Upletla jsem sedlo a oddělila část pro rukávy. Teď přišel čas plést to nekonečno. Pokud je část pro tělo bez vzoru mám vždy pocit, že ho nikdy nedopletu. Místo jednoduchého zakončení jsem si vymyslela další jednoduchý vzorek, který bude jak na spodní části těla, tak i na zakončení rukávů. Trochu jsem si pohrála i s kombinací barev, tak aby hezky navazovaly.

Po dopletení bylo potřeba ještě zapošít všechny konce a svetřík vymáchat a hezky rozložit , tak aby se srovnala všechna oka.

Mám usušeno a teď už se můžu chlubit s novým originálním kouskem ve svém šatníku. Snad se mi povede sepsat návod tak, aby jste si tento úžasný kousek mohli uplést i vy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.