Háčkování,  Návody

Háčkovaný šátek HANANE

Už jste někdy zkoušeli jen tak začít něco háčkovat nebo plést bez návodu? Já to dělávám dost často. Sice mám spoustu návodů stažených, nebo koupených asi jako každá z nás, ale jsem hrozná, protože i tak nedodržuju co mám. 

Dávám přednost neokoukaným věcem a tak si raději vymýšlím návody sama. Mám to tak už od malička.

Vždycky když něco začínám, zkouším co mě napadne. Občas mívám nápad už v hlavě, ale realizace vzoru je občas problém.

Vím, že chci trochu jiný letní šátek, třeba s delšími konci, vzdušný a s výrazným vzorem. Je to spousta zkoušení, počítání a párání. Občas se stane, že jsem vzorek už někde viděla a musím začít znovu.

U Hanane to bylo podobné. Několik zkušebních vzorků a žádný podle mých představ. Povedlo se mi zkombinovat reliéfní sloupky a pufy a vzorek byl na světě.

Vzor jsem měla a je potřeba celý šátek uháčkovat a vymyslet jak ho ukončit. Vždycky si říkám, že si budu dělat poznámky a počítat, ale jsem neposlušná holka a samozřejmě až na pár poznámek nemám nic.

Šátek je hotový a teď začne další díl nekonečné story. 

Já si nejdříve kreslím schéma rukou na čtverečkovaný papír. Je pro mě pak mnohem jednodušší podle něj napsat návod. Schéma bývá občas pěkný oříšek. Je potřeba najít v kreslícím programu správné značky a nebo si je vymyslet tak, aby vystihly co potřebujete. U Hanane jsem musela řady zvýraznit i barevně aby byl rozkres přehledný.

Psaný návod je sice jednodušší, protože je podle čeho psát, ale stejně si po pár řadách musím dávat pozor, abych neudělala chybu. Raději jsem si ještě uháčkovala další prototyp abych si ověřila jestli se dá podle první verze něco vyrobit.

Konečně hotovo! Návod jde do testování.

Mám pár naprosto úžasných testerek, které se mnou mají opravdu velkou trpělivost. I když si dávám pozor, vždy je něco, co je potřeba opravit, přepočítat nebo přepsat. Jsou to další tři neděle práce a na konci je vymazlený návod na HANANE .

Cesta trošku zdlouhavá, ale výsledek stojí za to. Moc se těším, až budete mít můj nový návod v ruce a na fotky nových, krásných šátků HANANE.

Šátek HANANE má tvar trojúhelníku, ale tentokrát s delšími cípy. Z 1000m příze vychází nejdelší strana cca 180cm, ale doporučuji 1200m . Jakou zvolíte přízi je jen na vás. 

Návod najdete v obchodu.

HANANE

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.